Pevnostní město Olomouc | Muzeum Olomoucké pevnosti, o.s. 


Staň se naším fanouškem a měj přehled, co se na KP děje:

Pevnostní město Olomouc

Zájmové sdružení právnických osob Pevnostní město Olomouc sdružuje aktivity občanských sdružení při Korunní pevnůstce a fortech XVII v Křelově, XIII na Nové ulici a II v Radíkově.

Zájmové sdružení právnických osob Pevnostní město Olomouc vzniklo v roce 2008 s cílem popularizovat olomouckou fortovou a bastionovou pevnost na všech úrovních a adaptovat bývalé pevnostní objekty pro využití v oblastech kultury, vědy a turistického ruchu. Naše spolupráce je mj. zaměřena na pořádání seminářů, konferencí a kulturních a společenských akcí, vztahujících se k vojenské historii. Dalším zřetelem naší činnosti je propagace Olomouce v rámci pevnostní turistiky. Spolupracujeme s jinými podobně zaměřenými organizacemi v České republice a zahraničí.

V roce 2008 jsme uspořádali mezinárodní konferenci o fortifikačních stavbách za účasti zástupců pevnostních měst v Evropě.

V roce 2012 se díky podpoře statutárního města Olomouc realizoval projekt Cesta po povnůstkách Císařsko - královské Olomoucké pevnosti.

Pravidelně vydáváme propagační materiál o pevnostních objektech v Olomouci a okolí. Díky podpoře Města Olomouce jsme vydali putovní kartu o historii opevnění města Olomouce.

Odkaz na společnou webovou stránku: www.cisarska-pevnost.cz


Muzeum
Olomoucké
pevnosti z.s.
Facebook:


Muzeum Olomoucké pevnosti, z.s.
Michalská 1141/8
772 00 Olomouc
IČ 28557484
GPS: 49°35'32.738"N, 17°15'30.059"E

Dagmar Lenertová
ředitelka spolku
Tel.: +420 724 443 848
E-mail: pevnostolomouc@seznam.cz

QR kód