Rušno na pevnůstce: spousta koncertů, pivo i balony | Muzeum Olomoucké pevnosti, o.s. 


Staň se naším fanouškem a měj přehled, co se na KP děje:

Rušno na pevnůstce: spousta koncertů, pivo i balony

Deník, Lucie Bukvová, 19. 4. 2011 - Pivní festival, koncerty, balonovou fiestu, majáles, soutěže pro rodiny s dětmi, snad i filmové projekce. Všechny tyto akce bude v létě hostit Korunní pevnůstka. Chráněná památka v centru Olomouce tak po generálce v loňském roce zažije letos premiéru.

Návštěvníci společenských a kulturních událostí prověří, zda je pro pořádání velkých akcí vhodná. Na návratu Korunní pevnůstky u Bezručových sadů do života města se neustále pracuje. Ještě před dokončením všech plánovaných změn a úprav chce občanské sdružení Muzeum Olomoucké pevnosti, které je má na starosti, naučit návštěvníky města i Olomoučany do nového společenského a kulturního prostoru chodit.

„Pracovat se v areálu bude ještě nejméně dva roky. Už loni jsme do pevnůstky směřovali větší akce. Letos chceme pokračovat. Byli bychom rádi, kdyby ještě před dokončením lidé viděli, jak se prostor mění, a našli si k cenné památce cestu,“ popsala záměr občanského sdružení předsedkyně Markéta Záleská s tím, že už nyní se do pevnůstky chodí lidé dívat.


Muzeum
Olomoucké
pevnosti z.s.
Facebook:


Muzeum Olomoucké pevnosti, z.s.
Michalská 1141/8
772 00 Olomouc
IČ 28557484
GPS: 49°35'32.738"N, 17°15'30.059"E

Dagmar Lenertová
ředitelka spolku
Tel.: +420 724 443 848
E-mail: pevnostolomouc@seznam.cz

QR kód