Svátky města letos na pevnůstce - s gastrólem a Kollerem | Muzeum Olomoucké pevnosti, o.s. 


Staň se naším fanouškem a měj přehled, co se na KP děje:

Svátky města letos na pevnůstce - s gastrólem a Kollerem

Deník, Lucie Bukvová, 29. 3. 2011 - Průvod ke cti svaté Pavlíny, koncert bandu Davida Kollera, gastronomický festival Hanácké gastról nebo výroční farmářské trhy oživí v červnu centrum Olomouce. Konat se zde totiž budou tradiční Svátky města.

Radní nyní představili jejich program a shodli se na termínu. I letos budou Svátky města spojené s Olomouckým půlmaratónem a zahájením sezóny promenádních koncertů ve Smetanových sadech. Oslavovat budou návštěvníci po tři dny, a to od 17. do 19. června. „V pátek projde centrem tradiční kostýmovaný průvod ke cti svaté Pavlíny, která je patronkou města. Skončí v chrámu svatého Mořice, kde požehnáme ostatkům svaté Pavlíny. První den vyvrcholí koncertem Davida Kollera a jeho skupiny na Horním náměstí, který bude pro všechny zdarma,“ popsal náměstek primátora Jan Holpuch.

Na náměstí se lidé v sobotu projdou také po farmářských trzích a ochutnají zde regionální dobroty na druhém ročníku festivalu hanácké gastról. „Hlavní program budou lidé sledovat v Korunní pevnůstce a v Bezručových sadech. Letos bude hodně zaměřený na vojenskou historii města. Vrcholem bude rekonstrukce bitvy ve vodním příkopu pod hradbami. V parku vystoupí také divadelní soubory, bubeníci či šermíři,“ vysvětlil Holpuch. Centrem oslav se stane Korunní pevnůstka. Vyroste zde řemeslný jarmark i pódium pro koncerty.

V neděli zahájí Moravská filharmonie svým koncertem sezónu promenádních hudebních vystoupení v altánku ve Smetanových sadech v Olomouci.


Muzeum
Olomoucké
pevnosti z.s.
Facebook:


Muzeum Olomoucké pevnosti, z.s.
Michalská 1141/8
772 00 Olomouc
IČ 28557484
GPS: 49°35'32.738"N, 17°15'30.059"E

Dagmar Lenertová
ředitelka spolku
Tel.: +420 724 443 848
E-mail: pevnostolomouc@seznam.cz

QR kód