Vlnobytí na pevnůstce: Hudba Praha i sochař David Černý | Muzeum Olomoucké pevnosti, o.s. 


Staň se naším fanouškem a měj přehled, co se na KP děje:

Vlnobytí na pevnůstce: Hudba Praha i sochař David Černý

Deník, Linda Lešikarová, Michal Kovář, 20. 4. 2010 - Jan Spálený, Čankišou či legendární Hudba Praha zahrají na letošním olomouckém festivalu Vlnobytí. Ten bude 8. května hostit areál Korunní pevnůstky v Olomouci.

V programu, který uvede David Černý, od dvou odpoledne až do půlnoci, vystoupí celkem sedm umělců a kapel. Vstup bude za pouhých 99 korun. "Korunní pevnůstka je nádherný prostor uprostřed města, v zeleni parku a zároveň má tu výhodu, že je odlehlá a hudební produkce by tam nikoho nemusela rušit, proto jsme se pro ni rozhodli. Chceme rekonstrukci tohoto areálu zároveň podpořit i výtěžkem z koncertu," řekl organizátor koncertu Libor Gronský. "Ve výběru kapel letos hrály velkou roli finance. Nabízelo se několik kapel, které by ale svým honorářem zaplatily pět jiných skupin. U některých jsme narazili na problém časový, z toho mě asi nejvíce mrzí, že nepřijede David Koller, který je zrovna 8. května vázán jinou akcí," odhalil organizátor. A koho tedy letošní Vlnobytí do Olomouce přiveze? Na úvod vystoupí od 14 hodin zpěvák Luboš Pospíšil se svou kapelou 5P. "Jako druhý bude hrát Vladimír Merta, podíváme se i na brněnskou hudební scénu s kapelou Čankišou. Jako čtvrtý Vystoupí Jan Spálený spolu s Amatérským sdružením profesionálních muzikantů. Na ně naváže koncert pražské kapely ECHT!. Předposlední zahraje skupina Boo, což je brněnská kapela, v níž mimo jiné vystupuje i baskytarista Josef Ostřanský, který se objeví i na programu Olomouckého kulturního léta. Letošní program nakonec uzavře koncert legendární kapely Hudba Praha," vyjmenoval Gronský. Vlnobytí, které se loni konalo ve Smetanových sadech, letos spolu se změnou místa dozná i prodlouženou večerku. Hrát se totiž bude až do půlnoci. "Na programu máme sedm účinkujících, kteří slibují deset hodin kvalitní hudby. Kdo nikdy nebyl v objektu Korunní pevnůstky, tak může této příležitosti využít a přijít se podívat. Vzhledem k tomu, že Vlnobytí navštěvují i rodiny s dětmi, tak jsme i letos nasadili vstupné 99 korun s tím, že děti do 15 let mají vstup zdarma," doplnil Gronský.

Proti návratu totality

Každý rok věnují organizátoři Vlnobytí tento minifestival nějakému výročí či tématu. Předloni patřila hudební přehlídka připomínce čtyřiceti let od okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy, loni to byla vzpomínka na sametovou revoluci. "Letos bychom chtěli upozornit na hrozbu možného nástupu komunismu a návratu totality. Takto byl nastaven i výběr kapel a všichni muzikanti s tím souhlasili," uzavřel pořadatel.


Muzeum
Olomoucké
pevnosti z.s.
Facebook:


Muzeum Olomoucké pevnosti, z.s.
Michalská 1141/8
772 00 Olomouc
IČ 28557484
GPS: 49°35'32.738"N, 17°15'30.059"E

Dagmar Lenertová
ředitelka spolku
Tel.: +420 724 443 848
E-mail: pevnostolomouc@seznam.cz

QR kód